Wisla Plock - Zaglebie Sosnowiec, wynik meczu - 2-0

Mecz pomiędzy drużynami Wisła Płock i Zagłębie Sosnowiec zakończył się wynikiem 2-0 na korzyść gospodarzy. Pomimo bramkowego impasu na przerwę, Wisła Płock zdołała przełamać opór rywali i zgarnęła komplet punktów. Spotkanie odbyło się 15 grudnia 2023 roku o godzinie 19:30 na Orlen Stadion w ramach 19. kolejki I ligi.

Relacja z meczu Wisła Płock - Zagłębie Sosnowiec

Orlen Stadion był świadkiem emocjonującego starcia pomiędzy Wisłą Płock a Zagłębiem Sosnowiec. Choć pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo, to druga część meczu dostarczyła kibicom wiele emocji.

W pierwszej połowie obie drużyny miały szanse zdobycia bramki, ale żaden z zawodników nie zdołał pokonać bramkarzy. Zagłębie Sosnowiec wykazało się dobrą grą w defensywie, utrzymując wynik na remisie do przerwy.

Po przerwie Wisła Płock zaostrzyła ataki, próbując przełamać obronę gości. W 68. minucie K. Laskowski w końcu przyniósł ulgę swojemu zespołowi, strzelając pierwszego gola meczu. Atmosfera na stadionie nabrała jeszcze większego napięcia, gdyż kibice obu drużyn gorąco dopingowali swoje ulubione zespoły.

Zagłębie Sosnowiec próbowało odrobić straty, ale ich wysiłki zostały udaremnione przez dobrze zorganizowaną obronę Wisły Płock. W doliczonym czasie gry F. Hiszpański ustalił wynik meczu na 2-0, zapewniając swojej drużynie pełne zwycięstwo.

Mecz nie obył się jednak bez kartek, sędzia Ł. Karski ukarał piłkarzy obu drużyn żółtymi kartkami. W 74. minucie F. Gerbowski z Wisły Płock oraz O. Bykov z Zagłębia Sosnowiec zobaczyli żółte kartki, a następnie D. Kocyla (Wisła Płock) otrzymał kartkę w 83. minucie. Na koniec, w doliczonym czasie gry, M. Fabry (Zagłębie Sosnowiec) również został ukarany żółtą kartką.

Po tym zwycięstwie Wisła Płock ma przed sobą trudne mecze z GKS Katowice, Niecieczą oraz Chrobrym Głogów, podczas gdy Zagłębie Sosnowiec zmierzy się z Zniczem Pruszków, Resovią Rzeszów oraz Atalantą.