Na stadionie Stadion Polonii im. generała Kazimierza Sosnkowskiego miał miejsce mecz Polonia Warszawa - Zaglebie Sosnowiec zakończony wynikiem 3-3

W minioną sobotę na Stadionie Polonii im. generała Kazimierza Sosnkowskiego miało miejsce niezwykle emocjonujące starcie pomiędzy drużynami Polonii Warszawa i Zaglebie Sosnowiec w ramach 28. kolejki I Ligi. Mecz zakończył się remisem 3-3, a widowisko dostarczyło kibicom wiele niezapomnianych chwil. Wynik na przerwę wskazywał na minimalne prowadzenie Zaglebia Sosnowiec 2-1, jednak druga połowa przyniosła wiele goli i emocji. Zawodnicy obu drużyn dali z siebie wszystko, co zaowocowało sprawiedliwym podziałem punktów. Spotkanie to na pewno pozostanie długo w pamięci wszystkich miłośników piłki nożnej.

Relacja z meczu Polonia Warszawa - Zaglebie Sosnowiec

Potężne emocje towarzyszyły spotkaniu drużyn Polonii Warszawa oraz Zaglebia Sosnowiec, które odbyło się na Stadionie Polonii im. generała Kazimierza Sosnkowskiego. Mecz rozegrany w ramach 28. kolejki I ligi stał na najwyższym poziomie rywalizacji.

Bezpośrednio po pierwszym gwizdku sędziego J. Małyszka, zawodnicy obu drużyn rozpoczęli zaciętą walkę o kontrolę nad boiskiem. W 6. minucie to goście wyszli na prowadzenie po trafieniu K. Bilińskiego, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Polonia Warszawa próbowała odpowiedzieć, ale to ponownie Biliński z Zaglebia Sosnowiec zdobył bramkę w 32. minucie, powiększając przewagę gości. Mimo tego gospodarze nie poddawali się i zdołali zmniejszyć straty po trafieniu N. Zawistowskiego w 35. minucie.

Po przerwie emocje sięgnęły zenitu, kiedy to Biliński zdobył swojego hat tricka w 58. minucie, ustalając wynik na 1-3 dla Zaglebia. Mimo trudnego położenia, piłkarze Polonii zdołali odrobić straty, wyrównując stan meczu po bramkach M. Bajdura w 70. minucie oraz M. Grudniewskiego w 85. minucie.

Spotkanie obfitowało także w kartki, zawodnicy obu drużyn otrzymali żółte kartki. W ekipie gospodarzy na listę ukaranych trafili kolejno W. Plesnierowicz w 62. minucie oraz M. Bajdur w 71. minucie. Natomiast w drużynie gości kartki zobaczyli M. Janota (42'), S. Bonecki (50') oraz K. Wrzesinski (90').

Mecz zakończył się remisem 3-3, co spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem przez kibiców obu zespołów. Po zaciętej walce na boisku, ostatecznie sprawiedliwy wynik pozwolił zawodnikom opuścić murawę z podniesionymi głowami.

Nie zabrakło także nerwowych momentów i napięcia, które przejawiały się w postaci żółtych kartek oraz jednej czerwonej dla gospodarzy. Po meczu zarówno Polonia Warszawa, jak i Zaglebie Sosnowiec, mają przed sobą kolejne wyzwania, czekając na kolejne starcia z zespołami Lechia Gdansk, GKS Katowice, Nieciecza oraz Stal Rzeszów, Tychy 71, Wisla Krakow.