Wszystko co musisz wiedzieć, aby zacząć: Hokej na lodzie

Hokej na lodzie to wspaniała gra dla osób w każdym wieku i na każdym poziomie umiejętności. To zabawna gra, w której serce bije, a adrenalina rośnie. Początkujący gracze muszą zrozumieć, że istnieje kilka różnych stylów gry w tę grę. Style można podzielić na trzy kategorie: power skating, fitness skating i agility skating. Power skating polega na wykorzystaniu jak największej mocy, natomiast fitness skating skupia się na jak najbardziej płynnej i efektywnej jeździe. W łyżwiarstwie zręcznościowym chodzi o to, by być zwinnym i szybkim. W zależności od wybranego stylu, podstawy gry będą się nieco różnić. Podstawy gry w hokeja na lodzie nie są skomplikowane dla początkujących. Jednak w miarę postępów i doskonalenia się gra staje się bardziej skomplikowana.

Podania i strzały

W hokeju na lodzie podaniem jest uderzenie krążka do innego gracza. Strzał polega na uderzeniu krążka w kierunku bramki z jak największą siłą. Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać, strzelając lub podając. Po pierwsze, zawsze należy podawać do miejsca na lodzie, w którym oczekuje tego kolega z drużyny. Jeśli uderzysz krążek w kierunku kolegi z drużyny, który się go nie spodziewa, prawdopodobnie spowoduje to stratę krążka i drużyna przeciwna wejdzie w jego posiadanie. Po drugie, powinieneś podawać krążek do kolegi z drużyny, który ma największe szanse na zdobycie bramki. Na przykład, jeśli jest dwóch zawodników, którzy są wolni, powinieneś podać krążek do zawodnika, który jest bliżej bramki.

Bramkarstwo i obrona

Te dwie części gry sprawiają, że hokej na lodzie jest bardziej skomplikowany niż inne sporty. Aby drużyna mogła zdobyć bramkę, krążek musi trafić do siatki. Zadaniem bramkarza jest nie dopuścić, by krążek wpadł do siatki, odbijając go kijem hokejowym, gdy ten zmierza w jego kierunku. Zadaniem obrońcy jest niedopuszczenie do tego, aby krążek minął linię bramkową jego drużyny. Obrońca może być w tym bardzo skuteczny, wykorzystując swoje ciało do blokowania krążka, który nie może przejść obok niego.

Znaczenie krążka w hokeju

Krążek to mały obiekt, który zawodnicy uderzają w kierunku siatki w nadziei na zdobycie bramki. Krążek jest wykonany z gęstej gumy, która jest zaprojektowana tak, by wytrzymać uderzenia, kopnięcia, a nawet nadepnięcia przez graczy. Ten ważny przedmiot jest często pomijany i nie docenia się go wystarczająco. Jest on kluczem do gry i bez niego hokej na lodzie nie mógłby istnieć. To właśnie krążek zapewnia graczom bezpieczeństwo podczas uprawiania tego niebezpiecznego sportu. Jest też tym, co czyni tę grę wyjątkową. Bez tego małego, ale ważnego przedmiotu nie byłoby hokeja na lodzie.